V rámci České republiky se můžete setkat s výrobky spolku „Klíčenka pro záchranu“. Jedná se o: 1. reflexní prvek s nápisem SOS, který upozorňuje, že dotyčný vlastní a má u sebe přívěšek na klíče s QR kódem (2.),  do nějž jsou vloženy jeho základní údaje. Může mít zároveň na krku pověšen i 3. výrobek – přívěšek na kůži s QR kódem stejného charakteru jako u přívěšku na klíče.

Ideální je stav, kdy vložíme zájemci o klíčenku a přívěšek pomocí QR kódu i údaje o jeho zdravotním stavu, aby měl záchranář komplexnější pohled na to, které léky nemůže postiženému aplikovat (tyto údaje jsou nepovinné – ne každý člověk je chce uvádět). Obvykle nechybí kontakty na osoby blízké, které mnohdy pomohou s detailnějšími údaji o daném jedinci.

Ukázka jednotlivých výrobků – reflexní prvek s nápisem SOS, přívěšek na klíče – „Klíčenka pro záchranu“ a přívěšek na krk.

SOS přívěšek Přívěšek na klíče Přívěšek na krk

Klíče nosí u sebe každý, QR kód lze sejmout mobilním telefonem do několika sekund (volně stažitelný program, nové telefony jej mají automaticky v rámci koupě telefonu). Pokud nevyužije údaje z QR kódu záchranář, který přijede na místo postiženého, pak určitě pracovníci příjmu ve zdravotnickém zařízení. Na přívěšku může být umístěno libovolné logo.

Pro úplnost uvádíme kontaktní údaje spolku „Klíčenka pro záchranu“:

Webové stránky: www.qrkeyring.com
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon: +420775383728